Příroda nadělila mužům ve většině případů o něco více ochlupení než ženám. Nicméně oboje pohlaví se snaží s chloupky bojovat za použití různých metod odstranění s menším, či větším úspěchem.
U muže se jedná prioritně o holení tváře, které se pro mnohé stává každodenním rituálem. Pokud jste příznivcem knírů, bradek, nebo plnovousů, jistě víte, že ani v tomto případě vás nemine vyholování a zastřihování, které dá možná ještě více práce. U pouhého holení tváře ale dnešní muži už nezůstávají. Velký podíl na tom má jiný způsob života, ať už je to oblast zaměstnání, sportu, nebo sexuálního života.
Proto většina zejména mladších mužů volí i vyholování podpaží a pubického ochlupení. Mnoho z nich tak činí na přání partnerky (výzkumy ukazují, že 70 % žen po mužích vyžaduje tuto úpravu). I když se vám právě do této procedury příliš nechce, věřte, že vám přinese mnoho výhod a potěšení.
Jedním z nich je eliminace nadměrného pocení, množení bakterií a s ním spojeného zápachu a opomenout nesmíme ani intenzivnější vjemy a prožitky při sexu.
A jak tedy na to, pokud jste nováčkem v holení těchto partií?
Pro začátek zvolte zlatou střední cestu, tedy zastřihovač, který vás ochlupení zbaví jenom částečně. Vy sami pak po pár dnech zhodnoťte, zda vám tato úprava vyhovuje, nebo se odvážíte sáhnout po žiletce a vyholíte se do hladka. U zastřihovačů se doporučuje použití za sucha, naopak u žiletky je nutno otevřít póry použitím horké vody ve sprše a holící pěny, nebo krému. Jedině tak předejdete zaníceným pupínkům. Platí zde pravidlo, že na intimní partie nepatří přípravky po holení s obsahem alkoholu. Ostatně mnoho mužů je na tato místa nepoužívá vůbec, aniž by pociťovali nějaké podráždění. Naopak při prvních holeních těchto míst můžete z počátku pociťovat malý diskomfort v podobě mírného svědění v případě neúplného, tedy částečného zkrácení ochlupení. To je ale otázkou zvyku. Nezapomínejte ani na použití deodorantů, které jsou nezbytností v denním použití každého muže.