Protože lidé potřebují peníze a ne vždy mají v době, kdy se jim jich nedostává, někoho, kdo by jim půjčil, v řadách jejich nejbližších, nezbývá nejednou nic jiného, než se obrátit se žádostí o půjčku na nějakou tu instituci, která se právě tímto zabývá. Tedy na finanční instituci.
Požádat lze kteroukoliv z nich. Ovšem je nutno si hned v úvodu říci, že ne každá tomu kterému žadateli vyhoví. Protože jde o peníze a o ty nikdo nechce přijít. Takže má každá taková půjčka pravidla, podle nichž se (ne)poskytuje. A zatímco někdo u toho kterého finančního produktu uspěje, jiný nemá sebemenší naději.
A která půjčka skýtá naději i těm z potřebných, kteří se nemohou pochlubit ani vysokými příjmy, ani čistými registry dlužníků?
Odpověď je jednoduchá. Je to nebankovní hypotéka.
V případě této jsou totiž na žadatele kladeny skutečně jen minimální požadavky, jež lidem vesměs nedělají problémy, jsou snadno splnitelné.
Kdo chce takovou hypotéku získat, musí mít – jak známo – nějakou nemovitost, již by mohl dát za poskytnuté finanční prostředky do zástavy. Tak hypotéky přece fungují.
Dále potřebuje alespoň minimální příjmy, z nichž by bylo možné splácet aspoň po těch nejmenších možných částkách, a také registry dlužníků, v nichž by se měl vyskytovat nanejvýš nějaký ten podružný záznam, nad kterým může poskytovatel lhostejně mávnout rukou.
Je-li vše zmíněné splněno, nic nebrání tomu, aby žadatel půjčku dostal. A to až celých sedmdesát procent odhadní ceny té nemovitosti, již dává do zástavy.
A není na tom nic těžkého. Vyplní se online formulář, e-mailem se pošle nebankovní společnosti několik snímků oné nemovitost k posouzení, vše se projedná se zástupcem firmy, podepíše se smlouva a peníze jsou zakrátko k dispozici. A mohou být použity na cokoliv.
A splácení? Díky možnosti rozložit ho až na dobu třiceti let to není žádný problém, díky tomu mohou být splátky pomalu úsměvně nízké. A chce-li člověk mít pokoj, může vše splatit kdykoliv i předčasně. Jak je mu libo.