Není pochyb o tom, že bazén najdeme prakticky na každém dostatečně velkém pozemku, ať už je u rodinného domu či u chaty nebo chalupy. A je to jen pochopitelné, koneckonců jen málokdo se chce mačkat s ostatními lidmi na veřejných koupalištích, když má tu možnost mít jej jen pro sebe.
Ovšem udržet dostatečnou kvalitu a čistotu vody po celou koupací sezónu není nic jednoduchého. I proto se používají nejrůznější pomůcky, které nám mají tento úkol usnadnit, ať už mechanické nebo chemické. Tím nejznámějším a zdaleka nejpoužívanějším zařízením je samozřejmě filtr spolu s klasickou síťkou na vybírání napadaných nečistot, ovšem zdaleka nejsou jediné.
Jedním z parametrů, které se u bazénů sledují, je i pH vody. Je to jen pochopitelné, koneckonců příliš kyselá či zásaditá voda by měla silně negativní vliv na naše zdraví, především pak pokožku. To platí zejména o lidech s ekzémem či jinými kožními problémy.
K tomu, abychom tuto hodnotu zjistili, se běžně používá tester pH Chlorito. Obvykle jej známe v podobě lakmusového papírku, avšak tento způsob se pro bazény příliš nehodí. Proto se používají testy chemické, kdy naberete dané množství vody z bazénu, nakapete do něj podle návodu příslušné množství chemikálie, která je součástí testeru, a chvíli vyčkáte, jak se voda zabarví. Podle jejího zabarvení pak na stupnici odečtete hodnotu pH.
Výhodou zde samozřejmě je, že tento test je velmi snadné použít. Je tedy vhodný pro pravidelné domácí použití, a je pravdou, že se rozhodně vyplatí jej pravidelně provádět. Nevýhodou je, že nevydrží věčně – chemikálie se dříve či později spotřebuje a je nutné koupit nový.
Přesto není pochyb, že se toto testování vyplatí. Díky tomu pak můžete přidat příslušné látky na úpravu pH, které jsou v letní sezóně dostupné prakticky v každém obchodě. Tím zlepšíte kvalitu vody a umožníte, aby se zde mohli lidé koupat beze strachu o své zdraví.