Čím více toho máme, tím více toho chceme. Dárky, přání a naděje nám také zrovna cenově nevycházejí vstříc a člověk nechce čekat na jednu věc několik let. Dřív všechno mělo svůj čas – dneska to ten čas mít nemusí, stačí jenom dobře počítat a odčítat a na pár měsíců si potom utáhnout opasky. Je ale důležité se z toho hlavně nezbláznit!
Peer to peer půjčky? Jde to?
Největším hitem na trhu financí jsou p2p půjčky, tedy peer to peer, neboli člověk člověku. Jedná se většinou o jednoduchou platformu, která zprostředkuje službu, kdy jedni půjčují a jedni si chtějí půjčit, v nějakou ustálenou jednotvárnou hmotu, občas plnou poplatků, občas poplatků malých. Většina těchto stránek už není SCAM, jak to bývalo kdysi, ale dnes je již možné těmto stránkám plně důvěřovat, protože za a) už je to technologicky jednoduché a možné a za b) často mají oproti půjčkám bankovním lepší a výhodnější podmínky.
Člověk si většinou svoji půjčku sestaví dle svého a platforma / stránka ho poté kontaktuje a domluví se s ním blíže. Nenáročné, nezabere čas, ale pokud si myslíte, že je to jen tak na občanku, tak to se pletete. Většina těchto platforem chrání své „investory“ velmi silným sítem, kterým jen tak některý člověk, který si chce půjčit, neprojde. Jakmile máte někde dluhy, špatně splácíte, žijete zhýralý život a sázíte, tak se s takovou možností rovnou rozlučte – natož chtít půjčit, když jste nezaměstnaní nebo například na mateřské dovolené či v jiném nevýhodném stavu. Často se stává, že tyto platformy takové lidi prostě odmítnou, protože neoperují pouze s jejich penězi, ale i s penězi investorů. Ti na vás také nebudou milosrdní, protože pokud je nepřesvědčíte svojí nabídkou, tak žádná půjčka nebude.
Proto se vyhýbejte automatům, vyhýbejte se sázkám a na drogy ani nemyslet! I ty legální! A kdyby náhodou se někdo ozval, tak pilně splácejte, přece jenom jsou to taky lidi. A hlavně se z toho všeho nezblázněte, nic nemusí být hned.